Türkiye Cumhuriyeti

Münster Başkonsolosluğu

Başkonsolosluk Duyurusu

Başkonsolosumuz Sayın Nafi Cemal Tosyalı'nın Veda Mesajı , 22.08.2014

T.C.

MÜNSTER

BAŞKONSOLOSLUĞU

 

 

                                                                                     22 Ağustos 2014

 

 

         Sayın Başkan,

         Değerli Hanımefendiler,

         Değerli Beyefendiler

         Sevgili Vatandaşlarım,

 

         13 Kasım 2010 tarihinde başlamış bulunduğum Münster Başkonsolosluğu görevim sona ermiş olup, 12 Eylül 2014 tarihinde Münster’den ayrılacağım.

 

Münster’de Başkonsolos olarak geçirmiş bulunduğum son dört sene; 30 yıllık meslek hayatımın en güzel hatıralarını barındırmakta olup, siz değerli vatandaşlarımız ile samimi, yakın ve köklü dostluk ilişkileri kurabilmeme de vesile teşkil etmiştir. İnanıyorum ki, bu dostluk ve arkadaşlığımız önümüzdeki yıllarda da aynı samimiyetle devam edecektir.

 

Münster Başkonsolosu olarak, görev yaptığım süre boyunca, imkanlarımız elverdiği ölçüde Konsolosluk işlemlerini hızlandırmaya, hizmet kalitemizi artırmaya  

ve sizlerle yakın ve samimi şahsi temaslar kurmaya çalıştım. Dört yıl boyunca büyük çoğunluğu görev bölgem içinde olmak üzere Kuzey Ren Vestfalya eyaleti ve Almanya dahilinde yaklaşık 120 bin kilometre yol kat ederek; kermesler, milli bayramlarımız, cenaze namazları, kandiller ile ayrıca tanışma ve nezaket ziyaretleri olmak üzere çok çeşitli vesilelerle sizlerle bir arada bulunmaya azami gayret sarfettim.

 

Bu vesileyle şunu da ifade etmek isterim ki, siz Almanya’daki Türklerin çalışmalarını ve başarılarını böylelikle yakından ve şahsen müşahade etme imkanını buldum.

 

Bu hususlar bana geleceğe daha ümitli bakmama da vesile olmuştur.

 

Bu vesileyle, şahsıma karşı göstermiş olduğunuz samimi, içten, yakın ve dostane ilgi dolayısıyla şükranlarımı arz ediyor, ileri de tekrar görüşebilmek ümidiyle ailelerinizle ve tüm sevdiklerinizle beraber nice mutlu ve sağlıklı günler diliyorum.

 

Selam, saygı ve sevgilerimle.

 

 

Nafi Cemal Tosyalı        

     Başkonsolos